Strona główna > Informacje i porady > Mieszkania Ożarów Mazowiecki

Mieszkania Ożarów Mazowiecki

Mieszkanie w Ożarowie Mazowieckim to częsty wybór młodych osób, a także tych, które chcą zamieszkać w niedalekiej odległości od Warszawy.

Głównie poszukiwane są nowe mieszkania na cichych i kameralnych osiedlach. Osobom, które chcą kupić mieszkanie w Ożarowie Mazowieckim zależy na spokojnej i bezpiecznej okolicy z  dala od zgiełku dużego miasta. Dzięki dużemu popytowi oraz niższym cenom mieszkań niż w stolicy, rynek mieszkaniowy stale się rozwija w tej części województwa mazowieckiego.

Właściciele domów i mieszkań z okolic Ożarowa pracują lokalnie lub dojeżdżają do pobliskiej Warszawy. Szczególnie dobra i szybka komunikacja jest z dzielnicami: Bemowo, Wola, Ursus, Żoliborz, Ochota i Włochy. Osoby decydujące się na kupno mieszkania w Ożarowie Mazowieckim często też pracują w Śródmieściu. W bezpośrednim sąsiedztwie gminy Ożarów Mazowiecki znajdują się między innymi: Stare Babice, Piastów i Pruszków. Niedaleko Ożarowa przebiegają trasy S8 i A2, które umożliwiają łatwy i szybki wyjazd w różne regiony Polski. Ożarów Mazowiecki jest też świetnie skomunikowany z Warszawą oraz okolicznymi miejscowościami. Na terenie gminy komunikację zapewniają lokalne linie autobusowe, ZTM, PKS a także PKP.

Korzyści z zakupu mieszkania w Ożarowie Mazowieckim

Do najczęściej wymienianych korzyści z zakupu nowego mieszkania w Ożarowie możemy zaliczyć:

  • Ceny mieszkań niższe niż w Warszawie
  • Dobry dojazd do Warszawy
  • Możliwość połączenia pracy w Warszawie z mieszkaniem w cichej i spokojnej okolicy
  • Szybki dojazd do autostrady A2 i dróg ekspresowych

Mieszkania Ożarów Mazowiecki – rynek pierwotny

Dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na rynku pierwotnym położone na osiedlach o charakterze podmiejskim i niskiej zabudowie. Idealnym wydaje się zakup mieszkania w cichej okolicy, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych lub nowoczesnych segmentów.
Bardzo ważnym czynnikiem branym pod uwagę jest również zakup mieszkania od sprawdzonego dewelopera. Przykładem takiej inwestycji na rynku pierwotnym jest Osiedle Magenta przy ulicy Rubinowej. W skład tego kameralnego osiedla wchodzą mieszkania z ogródkiem oraz apartamenty usytuowane na pierwszym piętrze – wszystkie z miejscami parkingowymi.
Zobacz szczegóły: Osiedle Magenta oraz Osiedle Magenta II.

Mieszkania Ożarów Mazowiecki - Osiedle Magenta

Mieszkania w stanie deweloperskim lub z wykończeniem pod klucz

Wśród nabywców nowych mieszkań część kupujących otrzymuje je wstanie deweloperskim i musi na własną rękę szukać ekipy budowlanej, która pomoże w wykończeniu wnętrza. To wiąże się również z poświęceniem czasu na załatwianie wielu spraw, zakupu wyposażenia
i nadzorowaniu postępu prac.
Część z deweloperów chcąc pomóc klientom proponuje w korzystnych cenach całościowe wykończenie mieszkania. Dla niektórych osób może się to okazać bardzo wygodne. Wystarczy wówczas z pomocą profesjonalnej ekipy dewelopera
zaprojektować wnętrze, wybrać najlepsze rozwiązania i sprzęty, a następnie tylko poczekać na realizację projektu.
Pamiętaj, że opcję wykończenia „pod klucz” warto wziąć pod uwagę przy zakupie nowego mieszkania.